У Вишгородській ДПІ ГУ ДПС у Київській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Деклараційна кампанія - право платників на податкову знижку».
На запитання платників відповідала начальник Вишгородського відділу податків і зборів з фізичних осіб та камеральних перевірок ГУ ДПС у Київській області Ірина КОБИЛІНСЬКА.
Платників цікавили питання щодо заповнення декларації про майновий стан і доходи, а також доходи, які підлягають/не підлягають декларуванню, хто має право на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки і т.д.
Надаємо основні питання, які цікавили платників:
1. Чи можу я отримати податкову знижку, скориставшись послугою репродуктивної медицини, та який пакет документів маю подати?
Статтею 166 Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями) встановлено, що платник податку на доходи фізичних осіб має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Так, дана послуга входить до переліку витрат, дозволених у включення до податкової знижки (п. 166.3 ст. 166 ПКУ). До данного переліку включається сума витрат платника податку на оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік (п.п. 166.3.6 п. 166.3 ст. 166 ПКУ).
Фактично здійснені витрати, повинні бути підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги) (п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).
2. Чи оподатковуються доходи від надання репетиторських послуг?
Відповідно до вимог Податкового кодексу України дохід від надання репетиторських послуг підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором у розмірі 1,5%. Тому громадяни, які не зареєстровані суб'єктами підприємницької діяльності, але у 2020 році надавали репетиторські послуги, а саме: готували дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчали з будь-яких предметів повинні подати податкову декларацію про майновий стан і доходи та задекларувати отримані доходи.
Податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2020 рік необхідно подати до 1 травня 2021 року, а податкові зобов’язання необхідно сплатити до 01 серпня 2021 року.