ГУ ДПС у Київській області повідомляє - з урахуванням змін, внесених Наказом № 131 до Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. № 1307 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 р. за №137/28267), податкові накладні за операціями з постачання окремих сільськогосподарських товарів складаються з урахуванням таких особливостей:
- операції з постачання окремих сільськогосподарських товарів за вибором платника можуть бути вказані в податковій накладній або одночасно з іншими операціями з постачання, оподаткування яких здійснюється за різними ставками (20 %, 7 % та/або 0 %), або ж в окремій податковій накладній;
- у графі 8 розділу "Б" (таблична частина) податкової накладної, що складається за операціями з постачання окремих сільськогосподарських товарів, вказується код ставки "14";
- у графі 3.1 розділу "Б" (таблична частина) податкової накладної, що складається за операціями з постачання окремих сільськогосподарських товарів, вказується не менше шести знаків коду УКТ ЗЕД, якщо здійснюється постачання товарів, що належать до груп кодів УКТ ЗЕД 0104 10, 1204 00, 1206 00,1212 91;
- у розділі "А" податкової накладної обсяг операцій з постачання окремих сільськогосподарських товарів вказується в рядку VIII розділу "А", сума податку вказується в рядку V розділу "А". Загальна сума податку, нарахована за ставками ПДВ 20, 14 та 7 %, вказується в рядку II розділу "А", в рядку І розділу "А" зазначається загальна сума коштів, що підлягають сплаті за операцією.
Однак, необхідно пам’ятати, що оподаткуванню за ставкою 14 % підлягають операції з постачання окремих сільськогосподарських товарів, які здійснені з 01.03.2021 р. (відбулася перша подія). Тому, податкова накладна із застосуванням ставки податку 14 % не може бути складена раніше вказаної дати.
Якщо ж суб’єкт господарювання здійснює часткову оплату за товар і подальше постачання всієї партії товару (оплаченої та неоплаченої частин), то необхідно знати наступне - якщо до 01.03.2021 р. платником було отримано попередню оплату за частину окремих сільськогосподарських товарів, що підлягають поставці, і складено відповідну податкову накладну за ставкою 20 %, а поставка всього обсягу товару відбувається після 01.03.2021 р., то на дату поставки повної партії товару платник податку повинен скласти другу податкову накладну з огляду на різницю між повною вартістю поставленого товару та сумою попередньої оплати, що була сплачена за його частину (оскільки це є першою подією за операцією з постачання товару, який не був оплачений авансом). Така податкова накладна складається із застосуванням ставки податку 14 %.
Застосування перерахованих вище особливостей складання податкової накладної за операціями з постачання окремих сільськогосподарських товарів забезпечено ДПС для складання податкової накладної в електронному вигляді, у тому числі і в електронному кабінеті платника податків.