На запитання суб’єктів господарювання та громадян відповідала начальник Макарівської ДПІ ГУ ДПС у Київській області Лілія Джига.
Суб’єктів господарювання цікавили питання щодо порядку застосування РРО / ПРРО, чим вони відрізняються, порядок реєстрації ПРРО та багато інших.
Лілія Джига наголосила запитувачам, що з 1 січня 2022 року застосування РРО/ПРРО залишається не обов’язковим для ФОП – платників єдиного податку:
першої групи;
другої-четвертої груп, яким відповідно до постанови КМУ від 23 серпня 2000 року № 1336 із змінами дозволено замість РРО/ПРРО використовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій (РК та КОРО).
Цією постановою встановлено, що з 1 січня 2022 року при продажу товарів (крім підакцизних) на території села ФОП дозволено не використовувати РРО/ПРРО (за умови використання РК та КОРО) якщо:
річний обсяг розрахункових операцій не перевищує 167 МЗП (у 2022 році - 1,09 млн грн) на один структурний (відокремлений) підрозділ;
такими ФОП не здійснюється дистанційна торгівля, в тому числі через мережу Інтернет;
радами об’єднаних територіальних громад не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО/ПРРО на території відповідних громад.
У ході «гарячої лінії» також були задані питання, що стосуються особливостей одноразового добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та особливостей кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2021 році.
На всі поставленні питання були надані вичерпні відповіді та роз’яснення, в межах чинного законодавства України.
Макарівська ДПІ