У Фастівській ДПІ ГУ ДПС у Київської області проведено сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія» щодо декларування майнового стану та доходів громадян, отриманих у 2021 році та одноразового (спеціального) добровільного декларування.
На запитання платників, у телефонному режимі відповідала Наталія Стоцька - начальниця Фастівської ДПІ.
Пропонуємо Вашій увазі найцікавіші запитання та відповіді на них.
Питання: Які граничні строки подання до контролюючого органу декларації про майновий стан і доходи за звітний (податковий) 2021 рік?
Відповідь: Граничні строки подання декларації за звітний (податковий) 2021 рік:
- для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування, – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Останній день – 09.02.2022;
- для громадян, які відповідно до норм розділу IV ПКУ зобов’язані подавати декларацію, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним;
- для фізичних осіб, які декларують право на податкову знижку – до 31 грудня включно наступного за звітним роком.
Питання: Чи має викладач-репетитор, що не є фізичною особою-підприємцем, але постійно надає репетиторські послуги фізичним особам подати податкову декларацію?
Відповідь: Якщо викладач-репетитор не є фізичною особою-підприємцем, але постійно надає репетиторські послуги фізичним особам, то він зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів. Податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2021 рік таким викладачам-репетиторам слід подати до 1 травня 2022 року.
Питання: Чи потрібно подавати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію, за об’єкти рухомого або нерухомого майна, які були отримані у спадок (подарунок) від члена сім’ї першого або другого ступеня споріднення?
Відповідь: Якщо об’єкти рухомого або нерухомого майна були отримані у спадок (подарунок) від члена сім’ї першого або другого ступеня споріднення, то подавати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію платнику податків не потрібно за умови відсутності інших підстав для подання такої декларації.
Питання: Чи має право фізична особа - декларант відобразити у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації наявність криптовалюти?
Відповідь: Оскільки на сьогодні криптовалюта не має визначеного правового статусу в Україні, зокрема відсутня нормативна база для її класифікації та регулювання операцій з нею, то підстав для її відображення фізичною особою у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації немає(п. 4підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу).
Питання: Чи зобов’язана фізична особа відображати у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації кошти, які розміщенні такою особою на депозитному (вкладному) банківському рахунку?
Відповідь: У разі якщо фізична особа володіє коштами, які розміщенні на депозитному (вкладному) банківському рахунку і з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування, то така особа має можливість задекларувати такі кошти шляхом подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації та сплатити збір з одноразового добровільного декларування за відповідною ставкою. Разом з тим, якщо кошти, що розміщені на депозитному (вкладному) банківському рахунку, набуті фізичною особою за рахунок отримання доходів, з яких сплачені податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування в повному обсязі, то такі кошти в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації не відображаються(п. 4підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу).
Громадяни отримали вичерпні відповіді на всі свої запитання.
Фастівський сектор організації роботи