У Яготинській ДПІ ГУ ДПС у Київській області нещодавно відбувся семінар-тренінг на тему «Застосування ПРРО» за участю заступника начальника Яготинської ДПІ Віти Саса, яка наголосила, що з 01 січня 2022 року всі фізичні особи-підприємці, крім єдинників першої групи та СГ, що здійснюють роздрібну торгівлю на території сіл (при умові застосування такими СГ розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій і дотримання при цьому інших вимог щодо нездійснення торгівлі підакцизними товарами у тому ж приміщенні, не здійсненні дистанційної торгівлі (інтернет-торгівлі) та у разі якщо сільськими радами та радами ОТГ не було прийнято про обов’язкове застосування на території села РРО та/або ПРРО) повинні застосовувати РРО, якщо вони отримують платежі готівкою або платіжними картками.
Для реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій складається заява про реєстрацію розрахугнкових операцій за ф. №1-ПРРО (J/F 1316604).
Реєстраційна заява № 1-ПРРО подається в електронній формі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацій. У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації, ПРРО реєструється шляхом присвоєння програмним забезпеченням фіскального сервера ПРРО із внесенням даних до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій. Про реєстрацію ПРРО суб’єкту господарювання направляється інформація у другій квитанції із зазначенням присвоєного під час реєстрації фіскального номера ПРРО. Датою реєстрації ПРРО є дата формування фіскального номера ПРРО.
Про результати обробки реєстраційної заяви, суб’єкту господарювання надається або направляється інформація засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацій:
- у день отримання реєстраційної заяви, якщо заява надійшла не пізніше 16.00 робочого (операційного) дня;
- не пізніше наступного робочого дня, якщо заява надійшла після 16.00 робочого (операційного) дня.
Віта Саса звернула увагу, що Законами України від 03 березня 2022 року №2118-ІХХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану « та від 15 березня 2022 року № 2120-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» до розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі Закон 265) внесено зміни, відповідно до яких тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території Україні, санкції за порушення вимог Закону № 265 не застосовуються, крім санкції за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів.
Крім того, Законом № 2120 визначено, що протягом дії воєнного стану або форс-мажорних обставин суб’єкт господарювання може застосовувати програмний РРО без підключення до Інтернету незалежно від перевищення встановленого законодавством терміну роботи офлайн.
Також, заступницею начальника ДПІ було наголошено на необхідності декларування доходів громадян, отриманих у 2021 році та можливості до 01.09.2022 року подати одноразову добровільну декларацію.
Яготинська ДПІ