У Переяславській ДПІ ГУ ДПС у Київській області нещодавно відбулася «гаряча лінія» за участі заступниці начальника Переяславської ДПІ Наталії Вєденикової. Платників цікавили питання про спрощену систему оподаткування, зокрема, чи змінилася форма декларації платника єдиного податку 3 групи.
Наталія Вєдернікова пояснила, що третя група платників єдиного податку залишається найбільш чисельною серед суб’єктів господарювання, що обирають спрощену систему оподаткування. Причин для цього декілька: і можливість її обрати як ФОПами, так і юрособами, і значно менше умов для перебування в цій групі, а також значно вищі дозволені граничні обсяги річного доходу платника ЄП.
Обрати 3-тю групу ЄП можуть зареєстровані ФОП та юрособи (будь-якої організаційно-правової форми) в яких (пп. 3 п. 291.4 ПКУ):
– відсутні наймані працівники або кількість працівників не обмежена;
– обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
На відміну від фіксованих сум ЄП для груп 1 та 2, ставки ЄП для групи 3 встановлені згідно із п. 293.3 ПКУ у розмірі:
– 3% доходу та обрано додатково сплату ПДВ;
– 5% доходу – якщо ПДВ не сплачують.
Платники ЄП групи 3 не можуть бути ФОПи та юрособи, які проводять види діяльності, викладені у пп. 291.5.1 ПКУ, серед яких, зокрема:
– обмін іноземної валюти;
– виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу ПММ в ємностях до 20 літрів та роздрібного продажу ФОПами пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин);
– видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;
– діяльність з управління підприємствами;
– діяльність з надання послуг пошти (крім кур'єрської діяльності), діяльність з надання телекомунікаційних послуг;
– діяльність з організації, проведення гастрольних заходів.
Також не можуть брати ЄП групу 3:
– фізичні та юридичні особи - нерезиденти;
– платники податків, які на день подання заяви про реєстрацію платником ЄП мають податковий борг (крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин);
– суб'єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками ЄП, дорівнює або перевищує 25%.
Однак ФОП групи 3 можуть здавати в оренду земельні ділянки, загальна площа яких не перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких не перевищує 400 кв. м., нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких не перевищує 900 кв. м.
В п. 296.1 ПКУ для ФОП – платників ЄП групи 3 передбачено ведення обліку у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів.
Натомість ФОП - платники ЄП групи 3, які є платниками ПДВ, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат.
Облік доходів та витрат можна вести в паперовому та/або електронному вигляді.
Також, заступницею начальника ДПІ було наголошено на необхідності декларування доходів громадян, отриманих у 2021 році та нормах застосування Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в сфері торгівлі, надання послуг та громадського харчування.
Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа:kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській областіhttps://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
Приєднатись до офіційного каналу ДПС у Телеграм: t.me/tax_gov_ua
Переяслівська ДПІ