Сьогодні у територіальному підрозділі ГУ ДПС у Київській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Актуальні питання застосування законодавства при стягненні податкового боргу».
Відповідала на запитання начальниця Білоцерківського відділу по роботі з податковим боргом управління по роботі з податковим боргом ГУ ДПС у Київській області Леся Глиняна. Топовим було запитання щодо врегулювання неправомірності виникнення у громадян боргу по відчуженому нерухомому майну.
Слід зазначити, що обчислення суми податку з об’єкта житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом на підставі відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нерухомості та відповідної ставки податку (пп. 266.7.1 ПКУ).
Крім того, платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів і даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за своєю податковою адресою платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним). На підставі цього в інтегрованій картці платника знімається нарахування, погашається податковий борг та відкликається податкова вимога.
Білоцерківський відділ по
роботі з податковим боргом