Спільна нарада фахівців управління контролю за підакцизними товарами за участі в.о.начальника управління Андрія Неруша з виробниками та імпортерами підакцизних товарів відбулась в приміщенні ГУ ДПС у Київській області.
Актуальним питанням цієї зустрічі було обговорення тестового режиму функціонування Електронної системи простежуваності окремих видів підакцизних товарів. Так, з 1 січня 2026 року контроль за переміщенням вироблених або ввезених товарів (алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах) здійснюватиметься за допомогою електронних марок акцизного податку. Це передбачено Законом України від 29 червня 2023 року № 3173-IX.
Особливу увагу приділили обговоренню тестування програмного забезпечення Електронної системи обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, період якого триватиме з 01 березня до 31 грудня 2025 року, в т.ч. напрацювання проблемних питань.
В ході зустрічі було приділено увагу окремим положенням системи оподаткування підакцизних товарів у Європейському Союзі (Track and Trace) вимоги Директиви 2014/40/ЄС та можливість їх імплементації в національне право в рамках оподаткування спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Податківці зауважили, що на періоді до впровадження електронних марок акцизного податку підприємства повинні маркувати продукцію паперовими марками відповідно до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1251.