Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Як знятись з обліку платнику єдиного внеску - ФОП, який припиняє діяльність

опубліковано 01 листопада 2019 о 14:19

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що Законом України від 13.05. 2014  № 1258VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців за заявницьким принципом» внесено зміни до Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464).
     Зняття з обліку платників єдиного внеску – ФОП, здійснюється контролюючими органами на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку(абз. 7 част.1 ст. 5 Закону № 2464).  

   У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП, така фізична особа користується правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, що передбачені для платника єдиного внеску, в частині діяльності, яка здійснювалася нею як ФОП (част. 4 ст. 6 Закону № 2464).
        Останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи (част.8 ст.9 Закону №2464).
    Платник єдиного внеску - ФОП знімається з обліку після проведення перевірки та здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного внеску.
           До  реєстру страхувальників вносяться відповідні записи із зазначенням дати та причини зняття з обліку платника єдиного внеску.
     Датою зняття з обліку платника єдиного внеску є дата внесення запису до реєстру страхувальників.