Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У фокусі: програмні реєстратори розрахункових операцій - альтернатива звичайним

, опубліковано 23 грудня 2019 о 16:48

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що з введенням в дію Законів України «Про внесення змін до законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» розширюється сфера застосування РРО та запроваджуються програмні реєстратори розрахункових операцій як альтернатива звичайним.

Програмні РРО -  це спеціальні безкоштовні програми, призначені для реєстрації розрахункових операцій, які можна буде встановлювати на будь-який гаджет. Відмінність програмного РРО від звичайного полягає у тому, що у звичайному РРО  фіскалізація відбувається у самому РРО, а у програмному - на фіскальному сервері ДПС.

ДПС відповідно до законодавчих змін має розробити безкоштовне повнофункціональне програмне рішення для здійснення розрахункових операцій, яке платники зможуть самостійно скачати з вебпорталу ДПС після 01 січня 2020 року, встановити його на власний гаджет  та протестувати під час здійснення розрахункових операцій. Тестове використання програмного  РРО дасть змогу СГ ознайомитись з недоліками програмного рішення, проаналізувати ситуацію із покриттям інтернетом та надати зауваження та пропозиції до ДПС з метою  удосконалення та врегулювання питань, які виникли під час апробації.

Після 19 квітня 2020 року замість традиційних РРО платникам можна буде використовувати програмні РРО.

Програмне рішення забезпечить:

- виключно онлайн реєстрацію РРО через Електронний кабінет та онлайн передачу (отримання) даних, що надасть можливість оперативно контролювати здійснення розрахунків,

- замість паперових чеків застосовуватимуться електронні,

- створення Z-звіту в автоматичному режимі, без ризику санкцій за його нестворення,

- можливість працювати в режимі offline (до 36 годин разово та не більше 168 годин протягом календарного місяця), а потім надіслати звіт в ДПС.

Інформаційну підтримку та допомогу у користуванні програмними РРОДПС надаватиме безкоштовно, водночас, платники податків зможуть самостійно розробити свій програмний продукт та використовувати його, або обрати програму іншого виробника за власним вибором.