Головне управління ДПС
у Київській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Чи може отримати податкову знижку ФОП, що перебувала на загальній системі оподаткування та сплачувала протягом звітного року податок на доходи фізичних осіб?

опубліковано 07 квітня 2021 о 17:08

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу, що відповідно до п.166.3 ст.166 Податкового Кодексу України  (далі - ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу  за наслідками звітного податкового року, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати.

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ (п.п.166.4.2 п.166.4 ст.166 ПКУ).

Згідно з п.п.14.1.48 п.14.1 ст.14 ПКУ заробітна плата для цілей розд. ІV ПКУ - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
Тобто, фізична особа - підприємець не має права на податкову знижку щодо доходів, отриманих від  здійснення підприємницької діяльності.

Версія для друку