Головне управління ДПС
у Київській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Облік платників ЄВ – членів фермерського господарства

, опубліковано 21 травня 2021 о 14:05

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що згідно з п. 5 прим. 1 част.1 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ).

Члени фермерського господарства зобов’язані стати на облік в контролюючих органах як платники ЄВ.

Ця норма не поширюється на членів фермерських господарств, які є застрахованими особами (найманими працівниками, ФОП).

Обов’язок щодо постановки на облік не поширюється на членів ФГ якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугою років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст.26 Закону України №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» із змінами та доповненнями, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
У разі втрати членом ФГ статусу застрахованої особи або статусу особи з інвалідністю, або припинення виплати соціальної допомоги, такий член фермерського господарства зобов’язаний стати на облік в контролюючих органах як платник ЄВ.

Згідно з п. 1 розд. ІІІ Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №1162 (далі - Порядок №1162), для взяття на облік платником ЄВ членам ФГ необхідно подати до контролюючого органу за місцем проживання заяву про взяття на облік платника ЄВ за формою №12-ЄСВ згідно з додатком 2 до Порядку № 1162.

Члени ФГ подають Заяву та підтвердні документи щодо дати набуття членства у ФГ (договір (декларація) про створення сімейного ФГ, статут ФГ тощо) протягом 10 календарних днів після внесення змін до установчих документів ФГ .

Така Заява повинна бути додатково підписана головою ФГ.
 Контролюючим органом наступного робочого дня з дня взяття на облік членів ФГ безоплатно надсилається (вручається) повідомлення про взяття їх на облік за формою № 2-ЄСВ згідно з додатком 3 до Порядку № 1162 (п. 4 розд. ІІІ Порядку № 1162).