Головне управління ДПС
у Київській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Дії платника у разі помилкового подання звітності, яку подавати не потрібно, або подання її не до того контролюючого органу

, опубліковано 04 серпня 2022 о 15:46

Головне управління ДПС  у Київській області повідомляє, що відповідно до п. 49.8. ст. 49 ПКУ, прийняття податкової декларації є обов’язком контролюючого органу, а під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана перевіряти наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених п.п. 48.3 та 48.4 ст. 48 ПКУ.

Решта показників, зазначених у податковій декларації, до її прийняття перевірці не підлягають.     

Якщо у майбутніх податкових періодах платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Тобто, в разі помилкового подання податкової звітності (подання звітності, яку взагалі не потрібно подавати, чи подано не до того контролюючого органу), платник податків повинен вчинити таким чином:

-     до закінчення граничного строку подання такої податкової звітності - подати податкову звітність з ознакою «Звітна нова» та зменшити податкове зобов’язання;
-     після граничного терміну подання такої податкової звітності та виникнення податкових зобов’язань,-  подати податкову звітність з ознакою «Уточнююча» та зменшити податкове зобов’язання.