Головне управління ДПС
у Київській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Київщина: Платники регіону додатково спрямували до місцевих скарбниць 88 млн грн акцизного податку

, опубліковано 08 вересня 2021 о 08:23

За січень - серпень поточного року до місцевого бюджету надійшло понад 430 млн грн акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Про це повідомила начальник ГУ ДПС у Київській області Олена Виноградова. Сплачена сума порівняно з показниками аналогічного періоду минулого року збільшилася на 26%. Платники регіону додатково спрямували до місцевих скарбниць 88 млн грн.

Зокрема, за серпень місяць надходження акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів до місцевого бюджету склали понад 69 млн грн, що на 27% або 14 млн грн більше за минулорічний показник.

Крім того, надходження акцизного податку з вироблених в Україні товарів склали 779 тис. грн. До спеціального фонду спрямовано акцизного податку на загальну суму 566 тис грн.

ГУ ДПУ у Київській області повідомляє, що відповідно до ст. 213 Податкового кодексу України не підлягають оподаткуванню наступні операції з підакцизними товарами:

1. вивезення (експорту) підакцизних товарів (продукції) платником податку за межі митної території України.

Товари (продукція) вважаються вивезеними (експортованими) платником податку за межі митної території України, якщо їх вивезення (експортування) засвідчене належно оформленою митною декларацією, у тому числі, якщо відвантаження відбулося у звітному періоді, а вивезення (експортування) - у наступному звітному періоді і на дату подання декларації з акцизного податку за звітний місяць наявна така митна декларація;

2. ввезення на митну територію України раніше експортованих підакцизних товарів (продукції), у яких виявлено недоліки, що перешкоджають реалізації цих товарів на митній території країни імпортера, для їх повернення експортеру.

Такі підакцизні товари (продукція) ввозяться їх продавцем (експортером) без подальшої реалізації на митній території України;

3. реалізації електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії;

4. передача для власного споживання в межах одного підприємства електричної енергії (за кодом 2716 00 00 00 згідно з УКТ ЗЕД), виробленої на цьому підприємстві.