Територіальні органи ДПС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

ГАРЯЧА ЛІНІЯ В БОРИСПОЛІ ПРО ЗВІТНІСТЬ ФІЗИЧНИХ ОСІБ - ПІДПРИЄМЦІВ

17.11.2020

Нещодавно в Бориспільській ДПІ відбулася « гаряча лінія» за участю заступника начальника Бориспільської ДПІ Сосницької В., яка відповідала на запитання фізчних осіб – підприємців  щодо змін до їх звітності.

Так, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»  від 16.01.2020 р. № 466-ІХ, внесено зміни до п.п.177.5.2 ПКУ, щодо подання фізичною особою - підприємцем декларації у разі зміни системи оподаткування, які набрали чинності з 23.05.2020 року.

Платникам було роз’яснено, що фізичні особи – підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку, або переходять на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, або перейшли із спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, подають податкову декларацію за результатами звітного року, в якому розпочата таку діяльність або відбувся перехідна спрощену систему оподаткування, обліку та звітності (до змін було за результатами звітного кварталу).

Зважаючи на це, платники податку розраховують та сплачують авансові платежі у строки, визначені п.п.177.5.1 ПКУ, що настануть у звітному податковому році.

Платникам у ході надання відповідей було наголошено, що авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються платником податку самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу та сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом( до 20 квітня, до 20 липня і  до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується(п.п.177.5.1 ПКУ).

Отже, новостворена фізична особа-підприємець або фізична особа – підприємець, яка перейшла на спрощену систему оподаткування, податкову декларацію подає за звітний податковий період, який дорівнює податковому року.

                                                                                      Бориспільська ДПІ