Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Легалізація заробітної плати та декларування доходів громадян на «гарячій лінії» в Борисполі

опубліковано 06 квітня 2021 о 13:36

Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати. Ці питання та нюанси декларування доходів громадян були темою «гарячої лінії», що нещодавно відбулася в Бориспільській ДПІ ГУ ДПС у Київській області за участю заступника начальниці відділу адміністрування податків фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління адміністрування податків з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок ГУ ДПС у Київській області Наталії БАРДАШ.

На «гарячій лінії» було відмічено, що здебільшого проблемне питання щодо легалізації заробітної плати виникає у суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, тобто підприємець, частково приховуючи виручку від реалізації товарів, робіт, послуг, виплачує доходи найманим працівникам, які не обліковані в бухгалтерських документах, а також використовує працю найманих працівників, офіційно не зареєстрованих як наймані особи. Найнижчий рівень заробітної плати на недотримання керівниками мінімальних гарантій є в галузі сільського господарства, торгівля та супутніх послугах.

Платникам було роз’яснено, що відповідно до нині чинного пенсійного законодавства, встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Тобто у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати у сумі не меншій мінімального страхового внеску, зарахування страхового стажу здійснюється пропорційно сплаченим страховим внескам. Бувають ситуації, коли людям за рік роботи зараховується менше місяця страхового стажу. А низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії.. Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати в “конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, “випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Також, Наталія БАРДАШ надала платникам відповіді на актуальні питання щодо законодавчих норм декларування доходів громадян, отриманих в 2020 році. Так, вкотре було озвучено перелік доходів, які підлягають декларуванню та умови отримання податкової знижки.

Бориспільська ДПІ ГУ ДПС у Київській області