Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

«Гаряча лінія» з Сергієм Бобровським: Актуальні питання декларування доходів громадян

опубліковано 26 квітня 2021 о 14:02

Днями відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником Володарської ДПІ ГУ ДПС у Київській області Сергієм Бобровським на тему: «Актуальні питання декларування доходів громадян. Порядок отримання права на податкову знижку».

Надаємо відповіді на найбільш актуальні:

Питання: Як оподатковується дохід від продажу вантажного автомобіля?

Відповідь: Абзацом другим п. 173.3 ст. 173 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) передбачено, що у разі, зокрема, укладення та оформлення договорів відчуження транспортних засобів у присутності посадових осіб органів, які здійснюють реєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів, такий посередник або відповідний орган виконує функції податкового агента стосовно подання до контролюючого органу інформації про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку в порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку, а платник податку під час укладання договору зобов’язаний самостійно сплатити до бюджету податок з доходу від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого майна.

Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну рухомого майна визначено ст. 173 ПКУ.

Так, згідно з п. 173.1 ст. 173 ПКУ дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ, тобто 5 відс. від розміру отриманого доходу.

Питання: На протязі якого часу можна подати декларацію на податкову знижку

Відповідь: Згідно з п.п. 166.1.2  ст. 166  Податкового кодексу України: Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Володарська ДПІ

ГУ ДПС у Київській області