Нещодавно Бородянською ДПІ ГУ ДПС у Київській області проведено «гарячу лінію» з питань "Актуальні питання щодо застосування РРО та ПРРО у 2021 році. Алгоритм подання звітності з використанням сервісу Електронний кабінет платника». На запитання платників відповідала начальник Бородянської ДПІ Титенко Юлія. Платників цікавили питання щодо змін у податковому законодавстві, які будуть діяти впродовж 2021 року.
Пропонуємо до уваги найактуальніші із запитань та відповіді на них:
Що таке програмний РРО?
Програмний реєстратор розрахункових операцій – програмний, програмно-апаратний або програмно-технічний комплекс у вигляді технологічного програмного рішення, що використовується на будь-якому пристрої, в якому фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу.
Розкажіть про послідовність дій, щоб зареєструвати програмний РРО?
Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись програмне РРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України.
Реєстрація програмного РРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою №1-ПРРО (J/F 1316602), що подається у електронній формі через Електронний кабінет або засобами телекомунікацій.
Після включення програмного РРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий програмний РРО може використовуватись суб’єктом господарювання.
Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для програмних РРО, суб’єкт господарювання повідомляє згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №557.
Як відмовитися від РРО і почати застосовувати програмні реєстратори?
Суб’єкти господарювання, які у зв’язку із застосуванням програмних реєстраторів розрахункових операцій вирішили відмовитися від застосування РРО, строк служби яких не закінчився, повинні скасувати реєстрацію таких реєстраторів розрахункових операцій із поданням до контролюючих органів звітних документів, передбачених законом про РРО.
У чому полягають переваги Електронного кабінету для платника податків?
Електронний кабінет працює цілодобово в реальному часі і не вимагає використання жодного додаткового програмного забезпечення. Цей сервіс надає змогу створити та надіслати до ДПС електронні документи: податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрації платниками окремих податків тощо.
Чи буде потрібне РРО у 2021 році при продажу текстилю, автозапчастин та товарів (надання послуг) через Інтернет?
У 2021 році підприємці платники єдиного податку 2-4 груп, які здійснюють зазначені операції, будуть зобов’язані вести розрахунки через РРО у разі перевищення ліміту доходу (за проектом його встановлено на рівні 220 мінімальних заробітних плат (у 2021 році це буде 1 320 000 грн). При отриманні доходу до 220 мінімальних заробітних плат у 2021 році підприємцями РРО не потрібно застосовувати.
Чи застосовуються касові апарати платниками єдиного податку на сьогодні, в яких сферах діяльності?
На сьогодні платники, котрі перебувають на спрощеній системі оподаткування, використовують РРО при реалізації:
– підакцизних товарів (пива);
– технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту;
– лікарських засобів, виробів медичного призначення.
Чи справді дуже зручно подавати звітність в електронному вигляді?
Податковим кодексом України передбачено подання звітності в електронному вигляді, і є можливим за умови отримання електронного цифрового підпису в акредитованих центрах сертифікації ключів та укладення договору з органом державної податкової служби за місцем реєстрації договору про визнання електронних документів.
Перевагами подання платниками податків звітності в електронному вигляді є економія часу на її подання, постійна актуалізація (оновлення) програмного забезпечення відповідно до останніх змін у податковому законодавстві, захищення від несанкціонованих переглядів та втручань, арифметичний контроль за показниками податної звітності, автоматичне створення архіву електронних копій звітів, квитанцій та інших документів.
Бородянська ДПІ