Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Переваги використання електронного кабінету платника податків на «гарячій лінії» в Перяславі

опубліковано 09 липня 2021 о 15:18

Вчора в Переяславській ДПІ ГУ ДПС у Київській області відбулась чергова «гаряча лінія» за участі заступника начальника Переяславської ДПІ Наталії Вєдерникової. Платників цікавили питання щодо подання звітності в електронному вигляді та використання електронного кабінету  платника податків.

Надаємо основні питання, що цікавиои платників:

Питання: У яких випадках податкова звітність уважається прийнятою контролюючим органом, у тому числі — якщо вона подана в електронному  вигляді?

Відповідь: Відповідно до норм Податкового кодексу, за умови дотримання платником податків вимог цієї статті посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана зареєструвати податкову декларацію платника за датою її фактичного отримання контролюючим органом.

За умови дотримання вимог, установлених ст.ст. 48 і 49 Податкового кодексу України, податкова декларація, надана платником, також уважається прийнятою:

-          за наявності на всіх аркушах, з яких складається податкова декларація та, за бажанням платника податків, на її копії відмітки (штампа) контролюючого органу, яким отримана податкова декларація, із зазначенням дати її отримання, або квитанції про отримання податкової декларації в разі її подання засобами електронного зв’язку, або поштового повідомлення з відміткою про вручення контролюючому органу в разі надсилання податкової декларації поштою (пп. 49.9.1 п. 49.9 ст. 49 Податкового кодексу України);

-          у разі якщо контролюючий орган із дотриманням вимог п. 49.11 ст. 49 Податкового кодексу України не надає платнику податків повідомлення про відмову в прийнятті податкової декларації чи у випадках, визначених цим пунктом, не надсилає його платнику податків у встановлений строк.

Питання: За допомогою якого програмного забезпечення платники податків, які отримали ключі ЕЦП від АЦСК ІДД ДПС, можуть подавати звітність в електронному вигляді, у тому числі — з ЄСВ?

Відповідь:   Платники податків, які отримали ключі електронного цифрового підпису  від Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДПС, можуть подавати звітність в електронному вигляді, у тому числі — звіти з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок), за допомогою такого програмного забезпечення:

  1. Програмне забезпечення «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності». У цьому програмному забезпеченні реалізовано такі можливості:

- формування звітності до органів ДПС України;

- формування звітності до Державної служби статистики України;

- формування звітності з Єдиного соціального внеску;

- формування Договору про визнання електронних документів в електронному вигляді;

- накладання електронного цифрового підпису та шифрування електронних документів;

- подання електронної звітності й отримання квитанцій про прийняття звітності;

- здійснення розрахунків коригування податкових накладних у бік збільшення.

  1. Онлайн-сервіс «iFinZvit» дає клієнтам АЦСК ІДД можливість безплатно:

-          створювати електронні податкові накладні чи імпортувати їх з інших програм;

-          імпортувати електронні податкові накладні з інших програм;

-          гарантовано реєструвати електронні податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН);

-          отримувати дані про наявність електронних податкових накладних в ЄРПН;

-          отримувати електронні податкові накладні від контрагентів;

-          автоматично знаходити на сайті АЦСК ІДД необхідні сертифікати ключів, завантажувати й використовувати їх під час підписання електронних звітів;

-          створювати й подавати звіти:

-          до органів ДПС — звіт з єдиного внеску;

-          до Пенсійного Фонду України — «Відомості про осіб, які підлягали загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримували допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу в період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації»;

-          до органів Державної служби статистики України — «Баланс», «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва», «Спрощений фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва» та «Звіт про фінансові результати».

Клієнти АЦСК ІДД мають можливість безплатно: 

-          створити й відправити звіти до органів ДПС, а саме: 

-          податкову декларацію платника єдиного податку; 

-          податкову декларацію про майновий стан і доходи; 

-          звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб і суми нарахованого єдиного внеску, а також низку інших документів; 

-          завантажити сформовані звіти й відправити їх до органів ДПС, Пенсійного фонду України;

-          сформувати рахунки для оплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку та єдиного внеску; 

-          користуватися функціями податкового календаря; 

-          отримати технічну підтримку. 

Платники податків, які отримали ключі ЕЦП від АЦСК ІДД, можуть подавати до органів ДПС звітність (за винятком звітів із єдиного внеску) в електронному вигляді за допомогою сервісу «Електронний кабінет платника податків», що надає можливість платникам податків безплатно підготувати й подати в режимі реального часу до органів ДПС електронну звітність, а також переглянути інформацію про стан їх розрахунків із бюджетом, зокрема інформацію про заборгованість зі сплати податків і зборів.

Переяславська ДПІ ГУ ДПС уКиївській області