Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про податкову амністію ( нульове декларування) на онлайн – «круглому столі» в Переяславі

опубліковано 04 серпня 2021 о 11:45

Нещодавно в Переяславській ДПІ ГУ ДПС у Київській області у режимі онлайн зв’язку відбулось засідання «круглого столу» на тему «Особливості нульового декларування  ».

У заході взяла участь  начальниця Переяславської ДПІ ГУ ДПС у Київській області Олеся Хмельницька.

Під час роботи Олеся Хмельницька докладно інформувала учасників  щодо вимог Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Новий закон дозволяє українцям упродовж року – з 1 вересня 2021-го до 1 вересня 2022-го – провести одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів. Фізособи – резиденти України, а також нерезиденти (за наявності підстав) зможуть подати одноразову декларацію, в якій зазначать активи, одержані за рахунок незадекларованих доходів чи доходів, з яких до 1 січня 2021 року не були сплачені податки і збори.

Цим правом зможуть скористатися не всі українці: ця опція не буде доступна громадянам, які в будь-який період, починаючи з 1 січня 2010 року, виконували «публічні функції», а також тим, проти кого застосовувалися спеціальні економічні санкції та інші обмежувальні заходи.

Амністія буде поширюватися на такі активи: гривневі та валютні безготівкові (!) кошти (тобто не можна буде задекларувати неіснуючі суми «із запасом» на майбутнє), нерухоме та рухоме майно, цінні папери та майнові права. Фізособи зможуть подати декларацію лише безпосередньо, оскільки право задекларувати активи знеособлено (без ідентифікації декларанта) через уповноваженого нотаріуса прибрали при доопрацюванні проєкту до другого читання.

Для одноразового добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в українських банках до подання одноразової добровільної декларації. При цьому банки мають перевіряти ці кошти, згідно до вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу.

Олеся Хмельницька зазначила, що держава гарантуватиме суб’єкту добровільного декларування звільнення від відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства (майно, набуте із іншими кримінальними порушеннями, не підлягає податковій амністії), нерозголошення відомостей, що містяться в деклараціях, і невикористання цих відомостей у кримінальних розслідуваннях відносно декларанта. Декларанту не потрібно буде пояснювати джерела походження цих активів.

Одноразовому спеціальному декларуванню не підлягають деякі активи, наприклад, квартира площею до 120 кв. м, будинок – до 240 кв. м, нежитлове некомерційне приміщення – до 60 кв. м, земельні ділянки – не більше 2 га, транспортний засіб чи інше майно вартістю до 400 тис. грн. Тому відсутність подачі спеціальної декларації буде сприйматися державою як відсутність у людини активів, які перевищують ці ліміти і придбані за кошти, з яких не сплачені податки.

Наприкінці були надані відповіді на запитання учасників «круглого столу».

Переяславська ДПІ ГУ ДПС у Київській області