Сьогодні начальник Миронівської ДПІ ГУ ДПС у Київській Олег СКОЛОТА під час телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповів на запитання платників податків на тему: «Основнi аспекти добровiльного декларування. Застосування РРО/ПРРО - все, що потрібно знати платникам. Щорічне декларування доходів громадян».
Надаємо увазі читачів найцікавішу підбірку запитань – відповідей на дану тематику.
1. Що може бути об’єктом добровільного декларування?
Об’єктами одноразового декларування можуть бути: валютні цінності, нерухоме майно, навіть об’єкти незавершеного будівництва, які не прийняті в експлуатацію, але майнові права на які належать декларанту, рухоме майно (транспортні засоби, предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби , пам’ятні банкноти та монети), частки чи паї у майні юридичних осіб, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності, цінні папери, права на отримання дивідендів, інші активи фізичної особи, у тому числі майно, банківські метали, що не розміщені на рахунках.
2. У яких платників податків виникає обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи?
Обов’язок щодо подання «Декларації про майновий стан і доходи» у платників податків виникає при отриманні:
- доходу у вигляді спадщини та подарунків;
- доходу від продажу або надання в оренду рухомого та нерухомого майна;
- доходу від продажу власної сільськогосподарської продукції;
- доходу від продажу цінних паперів та корпоративних прав;
- доходу від провадження господарської діяльності або незалежної професійної діяльності;
- коли основна сума кредиту, прощеного кредитором за його самостійним рішенням;
- іноземного доходу та інших доходів, які не були оподатковані протягом року.
3. Що таке «офлайн-режим» для застосування Програмного РРО?
Законом України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що на період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу.
Миронівська ДПІ