Нещодавно фахівцями Таращанської ДПІ ГУ ДПС у Київській області проведено зустріч Фермерським господарством «Тікич» на тему: «Детінізація заробітної плати, особливості одноразового (спеціального) добровільного декларування» та «Порядок застосування РРО».
Насамперед очільниця Тетяна Діденко наголосила, що чинником активного розвитку тіньової економіки є, зокрема неоголошена ( офіційно не зафіксована) праця, заробітну плату за яку офіційно не фіксують для уникнення оподаткування. Неоголошена заробітна плата найпоширеніша у сфері сільського господарства. Виплата заробітної плати «у конвертах» це не тільки уникнення від сплати податків і зборів, що є наслідком не надходження коштів до місцевих та державного бюджету, а і втрачання права громадян на соціальні гарантії (пенсії, страхові виплати).
В обговоренні зазначених питань активну участь взяла головний бухгалтер Фермерського господарства Наталія Ілляшенко, яка підтримала позицію щодо обов’язкового оформлення працівників, адже від цього залежить не тільки сплата податків та соціальні гарантії а й відповідальність працівника за виконану роботу, послугу.
До відома присутніх доведено що з 1 вересня 2021 року громадяни України отримали право задекларувати активи, з яких не були сплачені податки, та таким чином легалізувати їх. Ця можливість надана нормами закону про проведення одноразового добровільного декларування. Декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадянина, який має право на таке декларування.
Наостанок довела основні аспекти застосування касових апаратів та наголосила, що фізичні особи-підприємці, у тому числі платники єдиного податку ІІ-ІV групи, зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО у випадку здійснення «розрахункових операцій» у розумінні Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР..