Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Бородянській ДПІ вкотре нагадали про обов’язок застосування касових апаратів

опубліковано 15 лютого 2022 о 15:36

Нещодавно відбулася зустріч заступника начальника Бородянської ДПІ ГУ ДПС у Київській області Олени Мельник з фізичними особами-підприємцями Бородянської ОТГ на тему: «Застосування РРО/ПРРО - все, що потрібно знати платникам. Облік та ведення товарних запасів. Податкова амністія».

Під час зустрічі, заступник начальника Олена Мельник повідомила присутнім, що фізичні особи – підприємці (далі – ФОП) – платники єдиного ІІ – ІV груп згідно з вимогами Податкового кодексу України з 01 січня 2022 року зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу та зазначила про категорії ФОП, які не використовують РРО/ПРРО. Це підприємці – платники єдиного податку першої групи, які здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадить господарську діяльність з надання побутових послуг населенню та не використовують працю найманих осіб.

Також податківець зазначила про звільнення від обов’язкового використання РРО та /або ПРРО ФОП – платників єдиного податку ІІ–ІV груп, які здійснюють роздрібну торгівлю на території села, селища товарами (крім підакцизних), за умови не перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій (167 розмірів мінімальної заробітної плати). Це передбачено змінами, прийнятими постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2021 року № 1359 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. № 1336».

Виключення не застосовуються лише, якщо:

одночасно здійснюється реалізація підакцизної продукції;

одночасно здійснюється дистанційна торгівля;

сільською, селищною радою прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО.

Олена Мельник звернула увагу, що підприємці можуть на свій власний вибір використовувати або класичний РРО, або програмний РРО (ПРРО) у залежності від своїх потреб, також нагадала і про Порядок ведення товарного обліку, що затверджений наказом Міністерства фінансів України від 09.09.2021 №496. Зокрема, наголосила, що більшості підприємців, які торгують чи надають послуги не потрібно вести облік товарних запасів. Обов'язок щодо ведення обліку товарних запасів виникає лише у підприємців, які торгують складною побутовою технікою, лікарськими та медичними засобами, а також ювелірними виробами.

На завершення зустрічі нагадала про можливість громадян скористатися податковою амністією, тобто в цивілізований спосіб легалізувати свої активи, придбані за кошти, податки з яких не були сплачені.

Бородянська ДПІ