Днями у Бородянській ДПІ Головного управління у Київській області відбулося засідання «круглого столу» із начальником Бородянської ДПІ Юлією Титенко та фізичними особами-підприємцями Бородянської ОТГ на тему: «Застосування РРО/ПРРО - все, що потрібно знати платникам. Облік та ведення товарних запасів. Податкова амністія. Кампанія «Декларування громадян-2022»».
Під час зустрічі з підприємцями Юлія Титенко нагадала, що з 01 січня 2022 року всі ФО-підприємці – платники єдиного податку другої – четвертої груп зобов’язані у разі здійснення розрахункових операцій використовувати належним чином зареєстровані РРО/ПРРО та повідомила присутнім, що вони можуть на свій власний вибір використовувати або класичний РРО, або ПРРО у залежності від своїх потреб. При цьому, застосування ПРРО – це комфортне рішення для бізнесу, яке має переваги перед класичним РРО. Використання програмних РРО має ряд переваг над традиційним касовим апаратом, зокрема:
- встановлюється на будь-який гаджет;
- передбачає виключно онлайн реєстрацію та онлайн передачу (отримання) даних до (від) фіскального серверу контролюючого органу;
- за запитом користувача передбачає автоматичне створення Z-звіту (періодичного звіту) засобами фіскального серверу або засобами програмного РРО;
- відсутність посередників (еквайєра, ЦСО);
- безкоштовність програмного забезпечення.
Актуальна інформація щодо запровадження програмних реєстраторів розрахункових апаратів розміщена на субсайті ДПС України на банері «Програмні РРО».
На протязі спілкування податківець нагадала присутнім про те, що з 26 листопада 2021 року затверджено новий Порядок ведення товарного обліку, який передбачає обов’язок вести облік товарних запасів підприємцям, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі із застосуванням електронних платіжних засобів та перебувають на загальній системі оподаткування, або ж на спрощеній 3 групи та є платниками ПДВ.
Крім того, начальниця інспекції звернула увагу, що у період з 1 вересня поточного року до 1 вересня 2022 року громадяни мають нагоду добровільно задекларувати свої активи та сплатити відповідні податки. Це означає, що фізична особа декларує належні їй активи, розміщені на території України та/або за її межами. Зокрема, це стосується тих випадків, коли активи були одержані (набуті) за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені не в повному обсязі податки і збори та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.
Бородянська ДПІ