Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Миронівська ДПІ: «гаряча лінія» на тему: «Реєстрація РРО/ПРРО та поновлення відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»

опубліковано 02 листопада 2023 о 16:16

Сьогодні  в.о. начальника  Миронівської ДПІ ГУ ДПС у Київській області Тетяна ЯБЛОНСЬКА під час телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповіла на запитання платників податків на тему: «Реєстрація РРО/ПРРО та поновлення відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»
Надаємо увазі читачів найцікавішу підбірку запитань – відповідей на дану тематику. 

Що означає поняття тип ПРРО «Пересувний» з метою заповнення розд. 4 заяви за ф. № 1-ПРРО?

Поняття тип програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) «Пересувний» означає, що такий ПРРО зареєстрований на конкретну господарську одиницю (наприклад автомобіль, автокафе, авторозвозки, низькотемпературні лотки-прилавки, тощо), але може використовуватися на всій території України.

Що краще обрати, РРО або ПРРО? 

ПРРО дозволить заощадити на купівлі та обслуговуванні касового апарату, — треба лише встановити програмне забезпечення на обраний пристрій. 

По-друге, впровадження апаратного РРО - багатоетапний процес реєстрації (укладання договорів з ЦСО, подання  пакету паперових документів до ДПС, отримання довідок та посвідчень). 

Замість цього ви можете зареєструвати ПРРО просто в електронному кабінеті платника податків. Потрібно лише подати заяву реєстрації програмного касового апарату за формою № 1-ПРРО (J/F 1316604) із зазначенням локального номеру ПРРО. У той же день або наступного дня ви отримаєте рішення про реєстрацію із присвоєнням фіскального номера або ж відмову.  

Після успішного завершення процедури в електронному кабінеті необхідно подати заяву № 5-ПРРО для реєстрації відповідальних за касу осіб. 

Чинним законодавством у сфері проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у готівковій та безготівковій формі не передбачено реєстрації та використання книги. 

Хто із платників єдиного податку зобов’язаний застосовувати РРО/ПРРО? 

Відповідно до вимог п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій або ПРРО не мають застосовувати платники єдиного податку першої групи. 

Обов'язковим є застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки (незалежно від отриманого доходу за попередній рік). 

РРО може не застосовуватися при здійсненні розрахунків виключно у безготівковій формі,а саме:

шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку;

шляхом внесення коштів через касу банку (у тому числі онлайн-банкінг), з використанням реквізитів рахунку за стандартом IBAN;

у разі проведення розрахунків у касі банку через платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку.

Миронівська ДПІ