Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податкова знижка та легалізація трудових відносин на зустрічі-практикумі в Баришівсько-Березанській ДПІ

, опубліковано 03 липня 2024 о 14:53

В Баришівсько-БерезанськійДПІ відбулася зустріч-практикум з платниками податків за участі ГДІ податкової Валентини Юрченко щодо права на податкову знижку на навчання та легалізації трудових відносин.

Фахівець роз’яснила платникам, щовідповідно до ст. 166 Податкового кодексу (далі – ПКУ) платникподатку на доходи фізичнихосіб (далі – податок) має право на податковузнижку за наслідкамизвітногоподаткового року.

Переліквитрат, дозволених до включення до податковоїзнижки, визначено у п. 166.3 ст. 166 ПКУ.

Фізична особа – платникподатку на доходи фізичнихосіб, яка має право скористатисяподатковоюзнижкоющодосумикоштів, сплачених за навчаннязобов’язана подати до контролюючого органу разом з податковоюдекларацією про майновий стан і доходи копіїплатіжних та розрахунковихдокументів, зокрема, квитанції, фіскальні чеки, прибутковікасовіордери, щоідентифікуютьнадавачапослуг і особу, яка звертається за податковоюзнижкою (їхотримувача), а такожкопію договору з навчальним закладом, в якомуобов’язково повинно бути відображено заклад освіти – надавачапослуг і здобувачаосвіти – отримувачапослуг, вартість таких послуг і строк оплати за такіпослуги; довідку про отримані у звітномуроці доходи; документи, якіпідтверджуютьступіньспоріднення (у разікомпенсаціївартостіздобуттядошкільної, позашкільної, загальноїсередньої, професійної (професійно-технічної) та вищоїосвіти члена сім’їпершогоступеняспоріднення), тощо.

Крім того, фахівець податкової повідомила, що офіційнооформленітрудовівідносини – цесвідченнясумлінноговиконаннясуб’єктомгосподарюваннясвоїхзобов’язань: перед державою – щодосплатиподатків; перед працівниками – щодосоціальногозабезпечення та охоронипраці; перед партнерами церепутаціядоброчесного конкурента.

Негативнінаслідкивідвикористаннянелегальнихтрудовихвідносин, у разізастосуванняштрафнихсанкцій за порушеннязаконодавства про працю, можутьзначноперевищитивитрати, щовиникають у роботодавця при оформленнітрудовихвідносинізпрацівникамивідповідно до законодавства.

Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області
https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast