З початком кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 20243 році, широко проводиться інформаційна робота щодо необхідності декларування та особливостей подачі декларації про майновий стан та доходи.
Так, в Бориспільській ДПІ було проведено практикум для громадян за участі начальника відділу обліку платників об’єктів оподаткування та ведення реєстрів Марини Киричок.
Під час практикуму фахівець податкової надала практичну допомогу в заповнення та подачі в електронному вигляді вищевказаної декларації.
Крім того, Марина Киричок поінформувала платника щодо граничних строків подання податкової декларації про майновий стан і доходи:
- фізичні особи – підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, та громадяни – подають декларацію до 01 травня року, наступного за звітним;
(Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 49.20 ст. 49 Податкового кодексу України )).
- фізичні особи – підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) у разі припинення підприємницької діяльності – подають декларацію протягом 20 календарних днів місяця наступного за календарним місяцем, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням.
- резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – подають декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду;
- фізичні особи, у яких є право на податкову знижку, – до 31 грудня (включно) року наступного за звітним.
Заповнення реквізитів платіжної інструкції під час сплати бюджетних/небюджетних платежів.
На семінарі-навчанні начальник відділу обліку платників об’єктів оподаткування та ведення реєстрів Марина Киричок інформувала платників про правила заповнення реквізитів платіжної інструкції під час сплати платежів до бюджету.
Фахівець роз’яснила платникам, що Міністерством фінансів України затверджено наказ від 22.03.2023 № 148 «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції (платіжний документ) під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення» (далі - Наказ № 148), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28 березня 2023 року за № 528/39584.
Цим наказом передбачено, що платники під час сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску з 01 грудня 2023 року використовують виключно структурований формат реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції, який включає заповнення тільки двох обов’язкових полів, а саме «Код виду сплати» та «Додаткова інформація запису».
Слід також зазначити, що сплата податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави платником па бюджетні / небюджетні / єдиний / депозитний рахунки оформлюються за кожним напрямом сплати та кожним кодом виду сплати окремою платіжною інструкцією.
У разі, коли платником при сплаті податків, зборів, платежів та єдиного внеску па бюджетні/небюджетні рахунки у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції не зазначено або зазначено код виду сплати, який відсутній у додатку 1 до цього Порядку, вважається, що платник сплатив грошове зобов’язання / єдиний внесок за кодом виду сплати 101.
Бориспільська ДПІ