В Бориспільській ДПІ відбувся семінар - навчання за участі фахівців ЦОП Бориспільської ДПІ на тему: «Переваги та можливості Електронного кабінету платника податків - подання заяви про бажання отримувати документ через Електронний кабінет (F1391602 (для ФОП), J1391602 (для юридичних осіб)).
Начальник відділу обліку платників, об’єктів оподаткування та ведення реєстрів Марина Киричок доповіла, що подання документів засобами електронного зв’язку в електронній формі здійснюється платниками відповідно до норм Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 зі змінами та доповненнями.
Розказала про спрощення механізму комунікацій з податковими органами, в тому числі за допомогою електронних засобів зв’язку, які документи платник зможе отримувати онлайн: листи податкового органу, акти перевірок, податкові повідомлення- рішення, індивідуальні податкові консультації та інші документи.
Для того, щоб отримувати документи від податкового органу в електронній формі, платник має подати заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет.
Для цього необхідно увійти до приватної частини Електронного кабінету (cabinet.tax.gov.ua).Обрати режим «Введення звітності».
У панелі інструментів режиму «Введення звітності» натиснути Створити.
Обрати рік, місяць у якому формується та подається заява та тип звітності (F(J) 13 Запити). Зі списку документів обрати форму заяви F1391602 (для ФОП), J1391602 (для юридичних осіб) – Заява про бажання отримувати документ через Електронний кабінет. Заповнити форму документа. Зберегти заяву.
Підписати документ за допомогою кваліфікованого електронного підпису та відправити до контролюючого органу.
Було надано практичну допомогу платнику в поданні Заяви про бажання отримувати документи через Електронний кабінет.