Головне управління ДПС
у Київській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Орест Вітик: сплата податку на житлову нерухомість у 2019 році зросла на 35%

, опубліковано 16 січня 2020 о 09:30

Як повідомив в.о. начальника ГУ ДПС у Київській області Орест Вітик, у 2019 році мешканці пристоличного регіону сплатили 402,4 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.  Він підкреслив, що порівняно з результатом 2018 року цей показник зріс на 35%, що у грошовому еквіваленті дорівнює 104,4 для місцевих бюджетів коштів.

У розрізі категорій платників Орест Вітик зазначив, що юридичні особи сплатили 279,1 млн грн, збільшивши надходження до місцевих скарбниць на 30% або 63,6 млн грн. У свою чергу, фізичні особи  сплатили 123,3 млн грн із динамікою росту у 50% та додатковою сумою у 40,7 млн грн.

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що податок на житлову нерухомість сплачують фізичні особи - власники житлової нерухомості, якщо площа житла, що перебуває  в їх власності перевищує встановлений ліміт – пільгову площу (незалежно від кількості об'єктів). Така пільгова площа  (ліміт) складає:

- для квартир - 60 кв. м;

- для приватних будинків - 120 кв. м. (п.п.266.4.1 п.266.4 ст.266 ПКУ).

Податок сплачують за площі нерухомості, що перевищують встановлений ліміт, до прикладу,  якщо площа квартири 80 кв. м, то податок буде нараховано  за 20 кв. м.

Зазначена пільга не надається у разі якщо площа житла перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі (ліміту), та на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (надаються в оренду, лізинг,  використовуються у підприємницькій діяльності) –п.п.266.4.3.п.266.4 ст.266 ПКУ.

Розмір податку встановлюють за своїм рішенням сільські, селищні,  міські ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування  території громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів  таких об’єктів нерухомості.

Проте ставка податку на загальнодержавному рівні обмежена, - не більше 1,5% від мінімальної зарплати, встановленої законом на 01 січня звітного  (податкового) року за 1 квадратний метр (п.п.266.5.1 п.266.5 ст.266 ПКУ).

У 2020 р. розмір мінімальної заробітної плати складає 4 723 грн., таким чином, максимальна ставка податку становитиме 70,84 грн за кв. м.

Мешканці Київщини актуальні для свого населеного пункту ставки податку можуть дізнатися на сайті ГУ ДПС у Київській області за посиланням https://kyivobl.tax.gov.ua/rishennya-mistsevih-rad-/podatok-na-mayno/.

Звертаємо увагу, що у 2020  році  податок сплачується за 2019 рік.    

Податкові  повідомлення – рішення фізичним особам мають прийти до 01 липня 2020 року, а сплатити суму визначеного в ньому податку потрібно протягом 60 днів після  його отримання.

Контролюючі органи надсилають податкові  повідомлення-рішення в тому випадку, якщо житло є в Реєстрі об’єктів нерухомого майна, на підставі якого нараховується податок.

 Власники житлової нерухомості, які мають платити податок, але не отримали податкового  повідомлення-рішення, можуть звернутися в податкову добровільно та провести звірку даних щодо:

- об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

- розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

- права на користування пільгою із сплати податку;

розміру ставки податку;

-  нарахованої суми податку.

У разі якщо податкові органи відобразять такий об'єкт нерухомості в базі (наприклад, після операції з купівлі-продажу, оформлення в реєстрі), власнику доведеться заплатити податок відразу за останніх три роки.