Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Порядок перереєстрації РРО

, опубліковано 17 серпня 2021 о 11:16

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що  для  перереєстрації реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО) з метою використання його в іншій господарській одиниці, СГ або його представником надаються:реєстраційна заява з позначкою «Перереєстрація» та     реєстраційне посвідчення.

Після отримання належним чином оформлених документів, у разі відсутності підстав для відмови, посадова особа контролюючого органу не пізніше 2-х робочих днів з дня подання реєстраційної заяви проводить перереєстрацію РРО шляхом внесення змін до даних інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС та розміщує в Електронному кабінеті в електронній формі або видає СГ нове реєстраційне посвідчення.

У разі зміни даних щодо СГ, зазначених у реєстраційному посвідченні (податковий номер або серія та номер паспорта для ФО, які через релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника), або сфери застосування РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення РРО, а також у разі встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстраційного посвідчення, втрати або непридатності його для використання СГ або його представник протягом п’яти робочих днів, що настають за днем, коли виникли зміни або інші підстави для заміни реєстраційного посвідчення, подає до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО:

-     реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» із зазначенням причини перереєстрації;
-     реєстраційне посвідчення.

Після отримання документів у разі відсутності підстав для відмови посадова особа контролюючого органу не пізніше 2-ох робочих днів з дня подання реєстраційної заяви проводить перереєстрацію РРО шляхом внесення змін до інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС та видає СГ нове реєстраційне посвідчення.
 У разі змін даних щодо СГ, які зазначаються у реєстраційному посвідченні та пов’язані з перейменуванням районів у містах, скверів, бульварів, вулиць, провулків, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів чи інших об’єктів топоніміки населених пунктів за рішенням органів місцевого самоврядування, СГ подає до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» та реєстраційне посвідчення. Після отримання такої заяви контролюючий орган видає СГ нове реєстраційне посвідчення. З моменту видачі нового реєстраційного посвідчення попереднє реєстраційне посвідчення вважається таким, що втратило чинність.
Заява з позначкою «Перереєстрація» оформлюється та надається до контролюючого органу у тому самому порядку, що й заява про реєстрацію РРО. У разі зміни місцезнаходження або місця проживання, включення/невключення СГ до Реєстру великих платників податків, реорганізації контролюючих органів чи з інших причин, унаслідок яких змінюється контролюючий орган, в якому СГ обліковується як платник податків за основним місцем обліку, протягом 2-ох робочих днів після переведення платника податків на обслуговування до контролюючого органу за новим місцем обліку засобами інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС здійснюється перереєстрація РРО до контролюючого органу за новим основним місцем обліку СГ як платника податків.
Реєстраційне посвідчення, видане СГ контролюючим органом за попереднім місцем обліку, залишається чинним до моменту виникнення змін у даних щодо СГ, які зазначаються в реєстраційному посвідченні.

Документи щодо реєстрації/перереєстрації РРО, які знаходились в контролюючому органі за попереднім основним місцем обліку СГ як платника податків, передаються разом з обліковою справою до контролюючого органу за новим основним місцем обліку такого платника податків.