Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податок на нерухомість за об’єкти, розташовані на територіях, на яких велися бойові дії, або тимчасово окупованих не сплачується

, опубліковано 16 травня 2022 о 10:29

Тимчасово, на період з 01 березня 2022 року по 31 грудня року, у якому припинено або скасовано воєнний стан, введений Указом Президента України від 24.02.2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», не нараховується та не сплачується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти нежитлової нерухомості, в тому числі їх частки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями РФ - п.п. 69.22 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ.

Юридичні особи - платники податку на нерухомість , протягом 6-ти календарних місяців після місяця, у якому припинено або скасовано воєнний стан, запроваджений Указом Президента №64/2022, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни розміру податкового зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за відповідний податковий період.

Для платників податку на нерухомість - фізичних осіб контролюючий орган самостійно обчислює податкове зобов’язання за період з 01 січня по 01 березня 2022 року.

Звертаємо увагу, що Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії та територій, тимчасово окупованих збройними формуваннями РФ, визначається Кабінетом Міністрів України.