Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податок на нерухомість: що потрібно знати платникам.

, опубліковано 20 лютого 2025 о 11:13

Головне управління ДПС у Київській області нагадує: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачують фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та нежитлової нерухомості.

Коли виникає обов’язок зі сплати податку?

Оподаткуванню підлягає загальна площа об’єкта нерухомості, яка перевищує:
60 м² – для квартир,
120 м² – для житлових будинків,
180 м² – для різних типів житлової нерухомості (у тому числі їх часток).

Ставку податку встановлюють органи місцевого самоврядування залежно від місця розташування об'єкта, але вона не може перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати за 1 м² (станом на 1 січня звітного року).

Як здійснюється нарахування податку?

Контролюючі органи самостійно розраховують суму податку для фізичних осіб за місцем їх реєстрації та надсилають податкове повідомлення-рішення. Сплатити податок потрібно протягом 60 днів з моменту отримання такого повідомлення.

Що робити у разі розбіжностей у нарахуваннях?

Якщо ви маєте сумніви щодо правильності розрахунку податку або статусу об’єкта оподаткування, ви можете подати письмову заяву до податкової служби для уточнення: загальної площі об’єкта нерухомості; права на податкові пільги; ставки податку, встановленої місцевою радою; нарахованої суми податку.

Якщо попередній розрахунок виявиться некоректним, платнику буде направлено оновлене податкове повідомлення-рішення, а попереднє – відкликано.

Якщо ви володієте нерухомістю, яка підлягає оподаткуванню, але не отримали податкового повідомлення, рекомендується звернутися до податкового органу за місцем реєстрації з правовстановлюючими документами для проведення нарахування податку.