Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Уточнююча декларація під час камеральної перевірки: що дозволено Податковим кодексом України

, опубліковано 22 травня 2025 о 08:15

Платники податків нерідко запитують: чи можна подати уточнюючу податкову декларацію за період, який наразі перевіряється під час камеральної перевірки? Відповідь - так, але з важливими застереженнями, які визначає Податковий кодекс України (ПКУ).

Відповідно до ст. 76 ПКУ, камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без виїзду до платника і без його участі, на підставі поданої звітності. Вона триває до 30 календарних днів з дня граничного строку подання декларації або з дати її фактичного подання (якщо подано із запізненням).

Подання уточнюючої декларації під час камеральної перевірки дозволено, оскільки ПКУ не містить заборони на таку дію. Це підтверджує п. 50.1 ст. 50 ПКУ, який дає право платнику самостійно виправляти помилки у звітності шляхом подання уточнюючого розрахунку протягом строку давності, визначеного ст. 102 ПКУ.

Але є виняток. Якщо йдеться про документальну перевірку (планову або позапланову), то згідно з п. 50.2 ст. 50 ПКУ, подання уточнюючої декларації не допускається за періоди, які охоплює така перевірка.

Що робити, якщо вже є акт камеральної перевірки?

Якщо податковий орган уже склав акт про виявлені порушення (наприклад, заниження податкового зобов’язання), платник все ще має право подати уточнюючу декларацію, але сума, визначена в акті, все одно буде донарахована в інтегрованій картці платника після вручення податкового повідомлення-рішення, якщо не розпочато процедуру адміністративного або судового оскарження.

Це роз’яснення допоможе уникнути штрафів і правильно реалізувати своє право на самостійне виправлення помилок у звітності.