Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є одним із ключових податкових інструментів, який все активніше впливає на бюджетну спроможність регіону.
У січні - квітні 2025 року податок на нерухомість, приніс місцевим бюджетам Київської області 434,5 млн грн. Це на 21,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року. У структурі податкових надходжень регіону цей податок займає 4,1%.
І хоча його частка виглядає помірною, саме податок на нерухомість відображає глибший процес — реєстрацію об’єктів, узгодженість рішень органів місцевого самоврядування щодо ставок і пільг, системну роботу податкової у напрямку адміністрування, аналітики та роз’яснення.
На фоні загального зростання місцевого бюджету Київщини — 10,5 млрд грн за чотири місяці поточного року, з приростом у 2,2 млрд грн (або +127,2% у приведених умовах), надходження з податку на нерухомість залишаються стабільним і прогнозованим джерелом.
П’ятірка територіальних громад Київщини, які зібрали найбільше надходжень з податку на нерухоме майно:
1. Борщагівська сільська ТГ (Бучанський район) — 45,6 млн грн
2. Білоцерківська міська ТГ (Білоцерківський район) — 36,8 млн грн
3. Броварська міська ТГ (Броварський район) — 30,3 млн грн
4. Козинська селищна ТГ (Обухівський район) — 25,8 млн грн
5. Вишнева міська ТГ (Бучанський район) — 24,7 млн грн
Громада отримує більше, коли платник знає, що його внесок не втрачається у системі, а працює поруч — у школі дитини, на освітленій вулиці, у лікарні, де є тепло й електрика.