Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що усього за січень-травень 2025 року платники Київщини спрямували до державного бюджету 18,2 млрд грн, що на 5,1 млрд грн більше, ніж за аналогічний період 2024 року. Темп зростання становить 138,7% у приведених умовах.
Основну частину надходжень забезпечили бюджетоформуючі податки, які залишаються ключовими індикаторами стабільності фіскальної системи держави.
Найбільший обсяг надходжень до держбюджету забезпечив ПДВ — 6,4 млрд грн, що становить 35,1% у структурі доходів. У порівнянні з аналогічним періодом 2024 року відбулося зростання на 31,2%. Позитивна динаміка свідчить про відновлення внутрішнього ринку, зростання обсягів постачання товарів і послуг та детінізацію операцій.
На другому місці за питомою вагою — ПДФО, якому належить 34,0% загального обсягу. За п’ять місяців до державного бюджету надійшло 6,2 млрд грн цього податку, що на 14,3% більше, ніж за відповідний період торік. Зростання надходжень з ПДФО напряму пов’язане з офіційним працевлаштуванням громадян, розвитком ринку праці та відповідальним підходом роботодавців до сплати податків.
Податок на прибуток підприємств забезпечив надходження у розмірі 2,64 млрд грн, що становить 14,5% у структурі держбюджету. Це на 41,8% більше, ніж за січень–травень 2024 року.
Суттєвий внесок забезпечив і військовий збір — 2,61 млрд грн, що становить 14,4% від загальних надходжень. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 292,6%, що є рекордним показником. Це свідчить про консолідовану підтримку бізнесу та громадян у справі зміцнення обороноздатності України.
Державний бюджет тримається на міцному фундаменті — відповідальному бізнесі.