Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Місцеві бюджети Київщини зміцнюються: надходження зросли на понад 5,6 млрд грн

опубліковано 13 листопада 2025 о 08:08

Понад 28,3 млрд грн — саме стільки отримали місцеві бюджети Київської області за десять місяців 2025 року. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження зросли до 124,4%, що забезпечило понад 5,6 млрд грн додаткових фінансових можливостей для громад. 

«Ми бачимо, що бізнес Київщини сумлінно сплачує податки, і саме це забезпечує фінансову стійкість регіону», — наголосив начальник ГУ ДПС у Київській області Олександр Двірко.

Основні бюджетоформуючі надходження: структура та динаміка
1. Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) залишається ключовим джерелом місцевих бюджетів. Надходження склали 17,3 млрд грн, що становить 61,2%. Приріст до минулого року — +24,0%.

2. Єдиний податок склав 4,8 млрд грн, що дорівнює 17% у структурі надходжень. Приріст — +13,8% до показника 2024 року. Громада-лідер за надходженнями Білоцерківська міська ТГ — 406,1 млн грн.

3. Плата за землю: надходження — 2,2 млрд грн (7,9% у структурі), приріст — +29,3%. Громада-лідер: Білоцерківська міська ТГ — 177,4 млн грн.

4. Акцизний податок склав 1,6 млрд грн, або 5,5% у загальній структурі. Приріст — +28,8%.

5. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: надходження становлять 1,1 млрд грн, або 4,0%, приріст — +20,6%. Громада-лідер: Борщагівська сільська ТГ — 114,6 млн грн.

Зростання податкових надходжень — це результат спільної роботи:

· підприємці працюють відкрито,

· громадяни сплачують податки сумлінно,

· податкова служба забезпечує прозоре адміністрування та доступність сервісів.

«Бюджет Київщина зростає тоді, коли ми діємо разом: кожен внесок, кожна гривня, кожна ініціатива формують спільний результат», — підкреслив Олександр Двірко.