Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Лист ГУ ДФС у Київській області від 01.12.2016 №2862/10/10-36-12-02-19

, опубліковано 07 грудня 2016 о 15:09

Головне управління Державної фіскальної служби у Київській області розглянуло Скаргу щодо незабезпечення автоматичного збільшення суми, на яку ТОВ має право реєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на величину від’ємного значення за червень 2015 року у розмірі 921 001,0 грн., у системі електронного адміністрування податку на додану вартість у визначений законом термін

За результатами розгляду Скарги, з урахуванням вимог ст.52 та ст.56 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Податковий кодекс), ГУ ДФС у Київській області в межах своєї компетенції повідомляє наступне.

Основні принципи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ визначено статтею 2001 Податкового кодексу.

Згідно з пунктом 2001.1 статті 2001 Податкового кодексу система електронного адміністрування податку на додану вартість забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку:

суми податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних;

суми податку, сплачені платниками при ввезенні товару на митну територію України;

суми поповнення та залишку коштів на рахунках в системі електронного адміністрування податку на додану вартість;

суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних;

інші показники, які згідно з вимогами пункту 34 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу враховуються під час обрахунку суми податку, обчисленої за формулою, визначеною пунктом 2001.3 статті 2001 Податкового кодексу.

Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість встановлюється Кабінетом Міністрів України, а саме: Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» від 16.10.2014 №569 зі змінами та доповненнями (далі-Постанова №569).

Відповідно до п. 34 підрозд. 2 розд. XX Кодексу після "обнуління" показників формули сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН (далі - "реєстраційна сума"), збільшується на суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, та суму непогашеного від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду, що зазначено в податковій звітності з податку на додану вартість, у якій відображаються розрахунки з бюджетом та/або відображаються операції, що стосуються спеціального режиму оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, за червень 2015 року. На таку суму платником податку збільшується розмір суми податкового кредиту за звітний (податковий) період (липень 2015 року).

Отже, збільшення реєстраційної суми на суму від'ємного значення здійснюється одноразово  та виключно по декларації з ПДВ за червень 2015 року (яка подана в граничний термін, тобто до 20.07.2015 року п. 49.1 ст.. 49 Податкового Кодексу) та не перераховується надалі у зв'язку з уточненням показників такої звітності.

 

 

Перший заступник начальника

ГУ ДФС у Київській області                                                       О.П. Фоменко