Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

«ГАРЯЧА ЛІНІЯ» В ФАСТІВСЬКІЙ ДПІ

опубліковано 24 січня 2022 о 15:46

 Днями заступник начальника Фастівської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Київській області Роман Демченко провів чергову «гарячу лінію» на тему: «Одноразове добровільне декларування»

 Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі запитання, що надійшли від платників податків.

 Питання: Хто може скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням?

Відповідь: Одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть скористатися фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи – нерезиденти, які були резидентами на момент набуття об’єктів декларування або на момент отримання таких доходів.

Питання: Чи потрібно зазначати в одноразовій декларації інформацію про походження активів?

Відповідь: В одноразовій (спеціальній) добровільній декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об’єктів декларування. Контролюючому органу забороняється вимагати додаткові документи, крім передбачених законодавством.

Питання: Чи потрібно подавати одноразову (спеціальну) декларацію за об’єкти рухомого або нерухомого майна, які були отримані у спадок (подарунок) від члена сім’ї першого або другого ступеня споріднення?

Відповідь: Оподаткування доходів фізичних осіб регулюється положеннями розділом IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок нерухомого або рухомого майна визначено ст. 174 ПКУ. За нульовою ставкою оподатковуються об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.

При цьому об’єкти дарування, зазначені в п. 174.1 ст. 174 ПКУ, подаровані платнику ПДФО іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими розділом IV ПКУ для оподаткування спадщини.

Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці/обдаровані, які отримали спадщину/дарунок.

Дохід у вигляді вартості успадкованого/отриманого у дарунок майна (у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації про майновий стан та доходи, крім спадкоємців, які отримали у спадщину/дарунок об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО.

Отже, якщо об’єкти рухомого або нерухомого майна були отримані у спадок (подарунок) від члена сім’ї першого або другого ступеня споріднення, то подавати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію платнику податків не потрібно за умови відсутності інших підстав для подання такої декларації.

Фастівський сектор організації роботи