В Бородянській ДПІ Головного управління ДПС у Київській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Новації в застосуванні РРО/ ПРРО. Кампанія «декларування -2022». Податкова амністія».
На запитання платників податків відповідала начальник Бородянської ДПІ Юлія Титенко. Надаємо відповіді на актуальні питання.
Чи може підприємець отримати безкоштовно програмний РРО?
Отримати програмне забезпечення від Державної податкової служби можуть усі користувачі за власним бажанням та безкоштовно. Уся актуальна інформація щодо запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій, а також форм електронних документів для них, які застосовуються користувачами для реєстрації чи перереєстрації або ж скасування реєстрації ПРРО, розміщена на офіційному веб порталі ДПС у банері «Програмні РРО».
Чи необхідно реєструвати книгу обліку розрахункових операцій на програмний РРО?
Чинним законодавством у сфері проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у готівковій та безготівковій формі не передбачено реєстрації та використання книги обліку розрахункових операцій на програмний реєстратор розрахункових операцій.
Яким чином через РРО та/або ПРРО здійснюється видача коштів у разі повернення товару або скасування помилково проведеної суми?
Реєстрація видачі коштів у разі повернення товару (відмови від послуги, прийняття цінностей під заставу, виплати виграшів у державні лотереї та в інших випадках) або скасування помилково проведеної через реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) суми розрахунку здійснюється шляхом реєстрації від’ємної суми. Наголошуємо, що реєструвати через РРО від’ємні суми з використанням операції «сторно» забороняється.
За фактом видачі коштів та скасуванням помилково проведеної через РРО та/або програмні РРО (далі – ПРРО) суми розрахунку, помилкової форми оплати складаються акти.
Так, якщо сума коштів, виданих при поверненні товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги, перевищує 100 гривень, то матеріально відповідальна особа господарської одиниці або особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видачу коштів.
Такий самий акт складається під час скасування помилково проведеної через РРО та/або ПРРО суми розрахунку або помилково вибраної форми оплати (готівка, картка, кредит тощо). В акті зазначаються дані про помилкову суму та реквізити розрахункового документа.
Акти про видачу коштів та акти про скасування помилково проведеної через РРО та/або ПРРО суми розрахунку, помилкової форми оплати зберігаються протягом трьох років. Зверніть увагу, що суб’єкт господарювання зобов’язаний надати зазначені акти контролюючим органам під час проведення перевірки.
Яким із способів можливо подати Декларацію платнику податків?
Податкова Декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):
- особисто або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.
У разі надсилання податкової декларації поштою, необхідно здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.
Звертаємо увагу, що фізичні особи – платники податків мають можливість подати декларацію в електронній формі.
Щоб подати декларацію в електронному вигляді через Електронний кабінет, платнику необхідно отримати кваліфікований електронний підпис у Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС України або у іншого надавача електронних довірчих послуг.
При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися електронним сервісом в Електронному кабінеті, який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.
Бородянська ДПІ