Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

«Гаряча лінія» на тему: «Кампанія декларування 2022. Реєстрація та застосування програмних РРО. Легалізація заробітної плати»

опубліковано 03 лютого 2022 о 12:50

Сьогодні начальник Кагарлицької ДПІ ГУ ДПС у Київській Людмила ЦІГАНОК під час телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповіла на запитання платників податків на тему: «Кампанія декларування 2022. Реєстрація та застосування програмних РРО. Легалізація заробітної плати».

Надаємо увазі читачів найцікавішу підбірку запитань – відповідей на дану тематику.

1. У яких платників податків виникає обов’язок щодо подання декларації?

Обов’язок щодо подання «Декларації про майновий стан і доходи» у платників податків виникає при отриманні:

- доходу у вигляді спадщини та подарунків;

- доходу від продажу або надання в оренду рухомого та нерухомого майна;

- доходу від продажу власної сільськогосподарської продукції;

- доходу від продажу цінних паперів та корпоративних прав;

- доходу від провадження господарської діяльності або незалежної професійної діяльності;

- коли основна сума кредиту, прощеного кредитором за його самостійним рішенням;

- іноземного доходу та інших доходів, які не були оподатковані протягом року.

2. Як зареєструвати ПРРО?

Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватися ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (повідомлення за ф. № 20-ОПП).

Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316604), що подається у електронній формі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікації.

Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватися суб’єктом господарювання.

Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для  ПРРО, суб’єкт господарювання повідомляє згідно з Порядком обміну електронними  документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №557 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01.06.2020 №261).

3. Які негативні наслідки для найманих працівників у випадку неофіційного працевлаштування?

Ухиляючись від оформлення трудових відносин з найманими працівниками, роботодавець  позбавляє їх права на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне, і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї зарплати та трудового стажу.

Кагарлицька ДПІ