Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що сфера інтернет-торгівлі в Україні стрімко розвивається, водночас зростає й обсяг операцій, що проводяться поза межами державного регулювання. Особливу увагу контролюючих органів привертають суб’єкти господарювання, які здійснюють платіжні операції без належної фіскалізації.
З 1 березня 2025 року набрали чинності зміни, форми та змісту фіскального касового чека за формою № ФКЧ-3, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 22.11.2024 № 601 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13 «Про затвердження положення про форму та зміст розрахункового документу».
Згідно з зазначеними змінами, всі суб’єкти господарювання, які надають послуги з виконання платіжних операцій, зобов’язані видавати фіскальні касові чеки нового зразка - ФКЧ-3.
Відповідно до розділу VI Положення про форму та зміст розрахункового документа, оновленого наказом № 601, фіскальний чек ФКЧ-3 обов’язково має містити:
· Рядок 8. «Отримувач» - ПІБ або найменування отримувача коштів (за наявності);
· Рядок 8.1. «ІД» - податковий номер (за наявності) або серія та номер паспорта фізичної особи, яка офіційно відмовилась від РНОКПП;
· Рядок 8.2 - найменування банку отримувача;
· Рядок 8.3 - номер банківського рахунку отримувача;
· Рядок 8.4 - призначення платежу;
· Рядок 8.5 - ідентифікатор переказу (унікальний код операції);
· Рядок 8.6. «Сума переказу» - сума, яку платник надає для переказу.
Усі ці реквізити є обов’язковими – відсутність таких реквізитів у фіскальному чеку на товари (послуги), позбавляє такий документ статусу розрахункового.
Фіскалізація операцій з приймання коштів - це не лише вимога законодавства, а й крок до прозорої та легальної роботи на ринку.