Головне управління ДПС
у Київській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Стан роботи ГУ ДПС у Київській області зі зверненнями громадян за січень-вересень 2020

, опубліковано 01 жовтня 2020 о 08:23

У 2020 році Головним управління ДПС у Київській області розглянуто 227 письмових звернення громадян, у т.ч. 14 звернень колективних. Поштою надійшло 164 звернення, 1 звернення надійшло на особистому прийомі громадян та 62 звернення надійшло електронною поштою (електронне звернення).

Слід зазначити, що з урахуванням вимог ст. 5 Закону України від 02.10.1996 №393/96-ВР «Про звернення громадян» електронне звернення, надіслане без використання електронного підпису, повинно мати вигляд скан-копії або фотокопії з підписом заявника із зазначенням дати.

У 2020 році посадовими особами органів ДПС Київської області проведено 20 особистих прийомів громадян.

Найчастіше громадяни у письмових зверненнях порушували питання щодо контрольно-перевірочної роботи – 139 звернень (61%).

Інші звернення стосувалися діяльності органів ДПС, питань щодо роз’яснення норм діючого податкового законодавства, інформування про ухилення від сплати податків.

Відповіді на письмові звернення громадян надані без порушень термінів.

У 2020 році до органів ДПС у Київській області надійшла 1 скарга на дії (бездіяльність) посадових осіб. Станом на 01.10.2020 термін розгляду скарги не настав. 

З початку року до Головного управління ДПС у Київській області надійшло 5 повторних звернень. Це обумовлено введенням мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок СГД. На 4 звернення – надані роз’яснення, 1 звернення – термін розглядуне настав.

Особистий прийом громадян посадовими особами ГУ ДПС Київської області здійснюється згідно затверджених графіків за попереднім записом.

Найчастіше громадяни на особистому прийомі порушували питання щодо податку на додану вартість, зокрема, щодо реєстрації податкових накладних –7 звернень (35%).

Під час особистих прийомів громадянам надаються вичерпні роз’яснення та приймаються відповідні рішення про вирішення порушених громадянами питань у межах чинного законодавства. Відмов з боку посадових осіб ДПС у задоволенні права на звернення не зафіксовано. Порушення під час розгляду звернень громадян на особистому прийомі відсутні.

У зв’язку з оголошенням в Україні карантину, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами) та з метою запобігання поширення вірусу COVID-19, ГУ ДПС у Київській області тимчасово припинило проведення особистого прийому громадян.

Направити електронне звернення, з дотриманням норм Закону України «Про звернення громадян», громадяни можуть на поштову скриньку kyivobl.zv.gromad@tax.gov.ua