Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що згідно з підпунктами 11 і 16 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну №1307 від 31.12.2015 року, у графах 3.1 та 3.3 податкової накладної зазначаються дані щодо коду товару згідно з УКТ ЗЕД або коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі – ДКПП). Це правило стосується і зведених ПН, складених у зв’язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів / послуг не в господарській діяльності, у яких зазначено тип причини «13».
Виправлення помилок, що не впливають на податкові зобов’язання або обсяги постачання, регулюється пунктом 192.1 Податкового кодексу України. У таких випадках потрібно скласти розрахунок коригування (РК).
Який порядок дій?
1. Складається розрахунок коригування за формою, наведеною в додатку 2 до податкової накладної.
2. У РК необхідно:
· відмінусувати (зняти) рядок, у якому було допущено помилку, — зі знаком «–»;
· додати новий рядок з правильним кодом УКТ ЗЕД або ДКПП. У графі 1.2 зазначається новий, раніше не використаний порядковий номер.
3. У графі 2.1 обох рядків слід зазначити код причини «201» — «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ».
4. У графі 2.2 — однакова група коригування.
5. Графи 9, 10 і 12 залишаються незаповненими.
Реєстрація такого РК в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється за стандартною процедурою — відповідно до загального порядку, визначеного Порядком №1307.
Більш розлого в матеріалі Категорія 101.15 "ЗІР"